Bugün ne oldu?
Belediye'de Rotasyon Polemiği
HaberlerSalihli
20.32, 07/05/2014
Berke
Belediye'de Rotasyon Polemiği
Bu bir tanıtımdır.
CHP Grup Sözcüsü Mesut Ceylan'ın belediye içinde yapılan rotasyonlarla ilgili sorusuna cevap veren Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda "Keşke CHP olarak hakkında yargı kararı olan insanları zamanında sizler devre dışı bıraksaydınız" dedi.
 
Mayıs ayı belediye meclis toplantısında gündem dışı söz alan CHP Grup Sözcüsü Mesut Ceylan, Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda’ya Belediyenin borcu ile ilgili meclis üyelerinin bilgilendirilmesini istedi. CHP’li Ceylan ayrıca belediyedeki müdürlerin yer değişiklikleri ile ilgili olarak açıklama yaptı.
 

“Kaygılıyız”

Ceylan,  kurum içinde son yapılan siyasi görev yeri değişiklikleri ve rotasyonlarla ilgili açıklama yaparak, CHP adına kaygılarını dile getirdi. CHP’li Ceylan “Çalışanlar üzerinde kurulmaya çalışılan korkuya dayalı bu yönetim  anlayışından ve yaklaşımdan  kurtulmadıkça sağlıklı  bir  yönetim sergilenmesi mümkün değildir. Belediye Kurumu bünyesinde çalışan bu kişilerin onurlarını rencide edecek bir yaklaşımla görev yerleri değiştirilerek birilerini tatmin etmenin veya kendi parti tabanına şirin görünmenin anlamsızlığı çok açık bir gerçek olarak karşımızda bizlere bakmaktadır” dedi.

“Borç 24 milyon lira”

İlk olarak Manisa Büyükşehir Belediyesine devrolan borç ile ilgili açıklama yapan Başkan Kayda “19 milyon 304 bin Salihli Belediyesi ve 5 milyon TL belde belediyelerin olmak üzere toplam borç 24 milyon TL’dir. Bu rakamlar Manisa Büyükşehir’in açıkladığı rakamlar olup, net değildir” dedi.

“Belde belediyelerin borcu 10 milyonu geçecek”

Görevi devraldıktan sonra belde belediyelerden borçlar geldiğini vurgulayan Başkan Kayda “1 ay içersinde belde belediyelerden Salihli Belediyesine aktarılan borç miktarı 7 milyon 467 bin TL2dir. Bu borçların içinde elektrik borçları yok. Bu borcun 10 milyonu geçeceğini düşünüyoruz” dedi.

“Yorulanlarla yolumuza devam etmeyeceğiz”

Verdikleri sözlerin her zaman arkasında olduklarını vurgulayan Başkan Kayda “Seçim sürecinde biz yorulan insanlarla bu yola devam etmeyeceğimizi hep söyledik. Çünkü bu yorulan insanlardan verim alamazsınız. Biz yer değişikliklerinde de siyasi görüşe bakmıyoruz. 3 arkadaşımızın siyasi görüşüne bakmadan müdürlük görevi verdik” dedi.

“Eski konumdaki yerlere iade ettik”

Ne işçi, ne de memurun aşı ve işi ile uğraşmadıklarını dile getiren Kayda “Sadece ve sadece bulundukları yerlerden alıp, eski bulundukları konumlardaki yerlere iade ettik. CHP’li meclis üyelerinden bazıları bizim yapamadığımızı siz yaptınız noktasında oldu. Keşke hakkında yargı kararı olan insanları zamanında sizler buradan devre dışı bıraksaydınız” dedi.

 

 
 
Bu haber 7054 defa incelenmiştir.

Habere Yorum Bırakın
  Yazıklar olsun 100.000 CHP li cengiz başkana oy verdi. Cengiz Başkan sayesinde buradaki seçimleride kazandınız kendi başarınız değil. Ve bizler Türkiye'de birleşmeye çalışırken sizler o eski 80 öncesi kafalarınızdakileri senaryolarınızı uygulamaya koydunuz.Siz önce hizmet etmek için geldiğinizi söylediniz 1,5 ay geçti bırakın projelere bakmayı insanları yok etmekle uğraşıyorsunuz. Oysa Mustafa başkan işe aldığı insanların en az yarısını MHP den almıştı. Çok kindar insanlarmışsınız yani şu demek MHP de baronlar aynı devam ettiği sürece hiçbirşey değişmeyecek demektir. Demekki ülkemizde MHP-CHP'den oluşacak Milliyetçi Halk Partisi hiçbir zaman oluşamayacak.  
 
Mehmet Yılmaz, 13/05/2014  
 


Anket
  Belediyenin Yeni Kadrosunu ve Çalışmalarını Nasıl Buluyorsunuz?
 
  Oyla
SON GELİŞMELER