Bugün ne oldu?
Çökelek Mahallesi Acının Adresi
HaberlerManisa
00.15, 07/07/2015
Berke
Çökelek Mahallesi Acının Adresi
Bu bir tanıtımdır.

Salihli'nin Çökelek Mahallesi bu sabah acı haberle sarsıldı. Aynı mahalleden tam 15 kişi hayatını kaybetti. 

TARIM İŞÇİLERİ YAN YANA DEFNEDİLDİ 


Manisa'da meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden 15 tarım işçisi gözyaşları arasında toprağa verildi. 


Manisa’nın salihli-Gölmarmara karayolu üzerinde sabah saatlerinde işçileri taşıyan kamyonet ile süt tankerinin çarpışması sonucu meydana gelen kazada hayatını kaybeden 13'ü kadın 15 işçinin cenazeleri köylerine getirildi. Salihli’den konvoy halinde Çökelek Mahallesi'ne getirilen cenaze araçlarını gören işçilerin yakınları gözyaşlarına boğularak ağıtlar yaktı. Ölenlerin isminin de yazıldığı cenaze araçlarını gören Çökeleklilerin gözyaşları sel oldu. Yakınlarını kaybedenlerden bazıları ayakta durmakta güçlük çekerken, bazıları sinir krizleri geçirdi.


Mahalle meydanından yüzlerce kişinin eşliğinde mezarlığa götürülen cenazeler, burada musalla taşlarına konuldu. İkindi namazına müteakip her bir cenaze için ayrı bir imam tarafından cenaze namazları ayrı ayrı kıldırıldı. Kılınan namazların ardından tarım işçilerinin cenazeleri gözyaşları arasında toprağa verildi.

 


 
 
BABASININ ÖLDÜĞÜ YERDE ÖLDÜ
Yıldız Öztürk’ün 94 yaşındaki babaannesi ise torununun acısına zor dayandı. Torununun, oğlu ile aynı kaderi yaşadığını, babası ile aynı yerde öldüğünü ifade ederek, “Babası da kazada öldü. Babasına benziyordu, hep babasına benzedi. Kaza, babasının kaza yaptığı yere yakın yerde olmuş” dedi.

Yıldız’ın kayınvalidesi Saadet Öztürk ise gelinin sabah evden çıkarken çay içerek gittiğini söyleyerek “Allah’tan geldi, ne yapalım? Çırpındık ama kolayı yok. 2 oğlu var biri 17 yaşında biri 10 yaşında. Kocası kalp hastası. Çay demlemiş, ben de sininin üstüne koydum, çay içti. Sabahları yaprak toplamaya giderken çay içerdi. Giderken görmedim sabah, içmiş çayını gitmiş. Dün akşamüstü oturduk burada, çay içtik yine hep beraber. Ben ‘Ramazan mübarek gün, gitme kızım, yetiversin artık. Gitmeyin Allah aşkına’ dedim. O da ‘Anne,’ dedi, ‘2-3 gün daha gidelim, bayramda gitmeyeceğiz’. Gittiler, dönmediler” diye konuştu.

SON SÖZÜ: “ÇOCUKLARA İYİ BAK”
Hayatını kaybeden Yıldız Öztürk’ün iki çocuğunu son kez emanet ettiği eşi Mustafa Öztürk ise olayın ardından ayakta durmakta güçlük çekti. Sık sık tansiyonu düşen kalp hastası Mustafa Öztürk, eşini gördüğü son anları şöyle anlattı: “İkimiz birlikte çay içelim’ dedi akşam. Birlikte çay içtik. Sabah giderken Akşamüzeri ablam da ‘Çay demleyin. Ben işten geldiğim zaman çaldırırsınız, gelirim beraber içeriz’ dedi. Nasip olmadı. Sabah giderken son söylediği ‘Ben gidiyorum Mustafa, çocuklara iyi bak’ oldu. ‘Çocuklara iyi bak’ dedi.”
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

3 Aylık Hamileydi

Kazada hayatını kaybedenlerden 8 aylık evli olan Nesrin Aydın'ın 3 aylık hamile olduğu öğrenildi.  

 
 
 
Bu haber 12864 defa incelenmiştir.

Habere Yorum Bırakın
  Allah rahmet eylesin yakınlarına sabırlarversin  
 
birol azman, 07/07/2015  
 

  Allah rahmet eylesin yakınlarına sabırlarversin  
 
birol azman, 07/07/2015  
 


Anket
  Belediyenin Yeni Kadrosunu ve Çalışmalarını Nasıl Buluyorsunuz?
 
  Oyla
SON GELİŞMELER