Bugün ne oldu?
Salihli'ye Yatırım Yağdı
HaberlerSalihli
11.53, 24/11/2017
Berke
Salihli'ye Yatırım Yağdı
Bu bir tanıtımdır.
Manisa Büyükşehir Belediyesi, MASKİ Genel Müdürlüğü ve Salihli Belediyesinin ilçeye kazandırdığı yatırım ve hizmetlerin toplu açılış ve temel atma töreni, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin katılımlarıyla gerçekleşti. İlçeye toplam 262 milyon TL tutarında, 66 proje kazandırıldığı belirtilirken, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Siyasi düşünmeden, siyasi çekişmelerin içinde yer almadan enerjimizi yalnızca bu şehirde yaşayan vatandaşlarımız için harcıyoruz” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Salihli’de Manisa Büyükşehir Belediyesi, MASKİ Genel Müdürlüğü ve Salihli Belediyesinin ilçeye kazandırdığı 262 milyon TL tutarındaki 66 projenin açılışlarını yapmak ve temelini atmak üzere Salihli’deydi. Açılış töreni öncesi Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ile birlikte Salihli Belediyesini ziyaret eden MHP Lideri, Belediye Başkanı Zeki Kayda ve Salihlili vatandaşlar tarafından coşkuyla karşılandı. Bahçeli ve beraberindekileri makamında ağırlayan Başkan Kayda, Salihli Belediyesinin çalışmaları hakkında bilgi verdi, Bahçeli’ye hediye takdiminde bulundu. Toplu açılış başlamadan önce ünlü şarkıcı Atilla Yılmaz konser verdi. MHP ve ülkücü camianın sevilen ismi Yılmaz, en güzel şarkılarını Salihlililer için seslendirdi.
 
“Büyükşehir belediyemizle çok sayıda projeyi hayata geçirdik”
 
Belediye ziyaretinin ardından açılışın yapılacağı Kent Meydanı’na geçildi. Törene MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün yanı sıra MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Genel Başkan Yardımcıları Şefkat Çetin, Oktay Öztürk, Sadir Durmaz, Manisa Milletvekili ve MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, MHP Kadın Kolları Genel Koordinatörü Nevin Taşlıçay, MHP İl Başkanı Erkan Öztürk, MHP’li milletvekilleri, ilçe kaymakamları, Salihli, Alaşehir, Selendi, Turgutlu, Sarıgöl, Kula belediye başkanları, Büyükşehir ve Alaşehir Belediyesi meclis üyeleri, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Aytaç Yalçınkaya, MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun, Genel Sekreter Yardımcıları, MASKİ Genel Müdür Yardımcıları, Büyükşehir ve MASKİ daire başkanları, Alaşehir ilçe protokolü, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından törenin açılış konuşmasını Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda yaptı. Belediyenin çalışmalarını anlatan Başkan Kayda, “Büyükşehir Belediyemizle birlikte çok sayıda projeyi hayata geçirdik. Atatürk Spor Salonu’nu birlikte yaptık. Dur-geç olarak tabir edilen köprüleri Büyükşehir Belediyemiz 33 günde tarihe gömdü. Salihli’nin doğalgaz ihtiyacı olduğunu sizleri ziyaretimde dile getirmiştim. OSB Başkanı olarak 99 parseli kamulaştırdık. Ama eksiğimiz doğalgazdı ve desteğinizi istemiştik. Size dosyayı teslim ettikten 28 gün sonra müjdeli haberi aldık. Şu anda Salihli’de doğalgaz çalışmaları devam ediyor, sizlerden Allah razı olsun” dedi.

 
“Çok sayıda projemizi tamamladık”

 
Kayda’nın ardından söz alan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün de, “Manisa’mızın büyükşehir olmasıyla birlikte Salihli’miz de hak ettiği çok sayıda hizmete kavuştu. Altı dolu olmayan bir büyükşehir yasasına rağmen Manisa Büyükşehir Belediyesi, kendisiyle birlikte büyükşehir olan diğer 13 belediyeden çok çok önce geçiş sürecini tamamladı ve hızla hizmet üretmeye başladı. Salihli’mizde sizlerin ihtiyaç duyduğu birçok sosyal, mimari ve altyapıyla ilgili çalışmaları ulaştırdık ve ulaştırmaya devam ediyoruz. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yardımına koşup, çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitimlerine katkı sağlayacak çalışmaların da içinde olduk. Ulaşımından yoluna, altyapısından içme suyu depolarına, arıtma tesislerinden gençlik merkezlerine, MABEM’den Gıda Bankası’na, asfaltından parke taşına, itfaiye müfrezelerinden düğün salonlarına, otogarından park ve yeşil alanlarına, aydınlatmalarından restorasyonlarına ve dur-geç köprülerine kadar çok sayıda proje ve hizmeti sizlerle buluşturduk. Hayata geçirdiğimiz birçok projemizi tamamladık. Birçok projemiz de hızla yükseliyor. Bunların karşılığında yüzlerinizde gördüğümüz mutluluk ve sizlerden duyduğumuz sıcak bir teşekkür, bizleri mutlu etmeye yetiyor” dedi.

 
“Sevdamız olan Manisa için projeler üretiyoruz”
 
Manisa Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere, MASKİ Genel Müdürlüğü ve Salihli Belediyesinin kazandırdığı hizmetlerin, proje ve yatırımların açılışlarını gerçekleştireceklerini ve temelini atacaklarını belirten Başkan Ergün, “Değerli Belediye Başkanım, saygıdeğer dostum Zeki Kayda başkanımla birlikte Salihli’mize daha ne yapabiliriz diyerek sık sık istişarede bulunuyoruz. Sevdamız olan Salihli ve Manisa için sürekli projeler üretiyoruz. Bugün açılışlarını yapacağımız ve temelini atacağımız yatırımları burada tek tek saymaya kalksak, buna vaktimiz yetmez. Yaptığımız bu hizmetlerin parasal karşılığı ne kadar biliyor musunuz? 262 milyon liraya ulaşan bir rakamı Salihli’mize kazandırıyoruz bugün. Helali hoş olsun, hayırlı uğurlu olsun Salihli’mize. Bu yatırımlarımız arasında en büyüğü sizlerin sabırla beklediği kavşak projesi. Bugün temelini atıyor olduğumuz bu projeyi viyadük kavşak olarak tasarladık. Büyük kazaların yaşandığı vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini tehlikeye atan ölüm yollarını tarihe gömüyoruz. Allah nasip ederse, kavşak bittiğinde Salihlili kardeşlerim ışıklara yakalanmadan ve durmadan İzmir-Ankara yolunu geçecek. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.
 
“Çocuklarımıza yaşanabilir şehirler bırakmak görevimiz”

 
Önce Manisa diyerek çalışmalarını sürdürdüklerini vurgulayan Başkan Ergün, sözlerini şöyle tamamladı: “Bizler gerek Zeki Başkanım olsun, gerek şahsım olsun Milliyetçi Hareket Partisi’nin temsilcileri olarak Milliyetçi Hareket belediyeciliğini en güzel şekilde temsil etmek için çalışıyoruz. Yaptığımız çalışmaların sonucunda sizlerin takdiri ve taraflı tarafsız aldığımız ödüller yaptığımız işlerin doğruluğunu gösteriyor. Aynesi iştir kişinin lafa bakılmaz demiş büyüklerimiz. İşte yapılanlar ortada. Siyasi düşünmeden, siyasi çekişmelerin içinde yer almadan enerjimizi yalnızca bu şehirde yaşayan vatandaşlarımız için harcıyoruz. Çünkü biz, “Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben” diyen büyük devlet adamı, Milliyetçi Hareket’in Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin Manisa’daki temsilcileriyiz. Önce ülkem, önce Manisa’mız, önce Salihli’m diyoruz. Bu yolda devam edeceğimizden vatandaşlarımızın ihtiyacı olan projeleri üretmeye devam edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Geleceğimizin teminatları çocuklarımıza ve gençlerimize yaşanabilir şehirler bırakmak en büyük görevimiz. Bunun karşılığında çocuklarımızdan ve gençlerimizden tek bir beklentimiz var. Atatürk’ün izinde, vatanına, milletine, Cumhuriyet’e ve bayrağına sahip çıkmaları. Korkmadan, yılmadan ve usanmadan büyük bir aşkla Ne Mutlu Türküm Diyene diyebilen gençler yetiştirebilirsek, ne mutlu bizlere. O açıdan biz bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Birazdan Türkmen Beyi Sayın Devlet Bahçeli’nin teşrifleriyle açılışlarını yapacağımız ve temelini atacağımız hizmetlerin bir kez daha Salihli’mize hayırlı olmasını diliyorum. Bu yatırımların hayata geçmesinde emeği olan Manisa Büyükşehir Belediyemiz, MASKİ Genel Müdürlüğümüz ve Salihli Belediyemizin tüm yöneticilerine, çalışanlarına, çaycısına kadar herkese Allah razı olsun diyorum. Nice güzel hizmetlerde, projelerde ve açılışlarda bulunmak dileğiyle sizleri sevgiyle selamlıyor, hepinizi Allah’a emanet ediyorum.”
 
Bahçeli, “Salihli her şeyin en güzelini hak ediyor”

 
Son olarak MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli kürsüye davet edildi. Manisa’nın hız kesmeyen toplu açılış ve temel atma törenleri vesilesiyle Salihli’de bulunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Bahçeli, “Bu törenin gerçekleşmesinde emek ve katkılarını esirmeyen başta Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün ve Salihli Belediye Başkanımız Zeki Kayda Bey olmak üzere, tüm belediye personelimize, parti teşkilatımıza ve dava arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Salihli’nin adım adım büyümesinden ve günden güne daha da ileri bir seviyeye ulaşmasından mutluyum, gururluyum. Milliyetçi Hareket Partisi’nin üretken belediyecilik anlayışının teoriden çıkıp uygulamaya geçtiği anlardan birine daha hep beraber tanıklık ediyoruz. Hepsi birbirinden özel ve önemli projelerin hayata geçiyor olmasından hakikaten de bahtiyarım. Salihli’nin çehresi değişiyor ve gelişiyor. Geliştikçe daha da güzelleşiyor. Gelecek adına hepimizin yüreğinde umut yeşeriyor. Salihli’ye yakışan da budur. Bu güzide ilçemiz milli mukavemetin kalesidir. Salihli’nin ruhunda Milli Mücadele yıllarının anılar halen tazedir. Bugün burada 5 Eylül 1922 ruhunun diri olduğuna, hamdolsun şahit oluyorum. Vatan sevdalılarının heyecanını iliklerime kadar hissediyorum. Sizlerdeki bu ruhu gördükçe Rabbime şükrediyor, Türk’e kefen biçmek isteyenlerin hallerine ise acıyorum. Salihli Milli Mücadele döneminde çok zulüm ve eziyet görmüş ama yılgınlığa düşmemiş, yenilgiye kapılmamıştır. Nice şehit vermiş ama düşmana geçit vermemiştir. Salihli hiçbir zaman düşmana boynunu bükmemiş, buna karşılık iman gücüyle işgalcilerin bileğini bükmüştür. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk Salihli’ye bakarak şunları söylemişti: “Muhterem ahali, çok zulüm ve çok elem gördünüz. Fakat artık bunlardan ebediyen kurtuldunuz. O kara günler artık tekerrür edemez. Çünkü milletin intibah ve teyakkuzu pek büyüktür.” Evet, o günden sonra düşman kuvvetleri bir daha işgal girişimine cüret edememişlerdir. Çünkü Türk milletinin en sert ve acı tokadını yemişlerdir. Bugün de aynı kararlılık vardır ve bizim ilham kaynağımızdır. Allah’ın izniyle bu hürriyet ateşi, bağımsızlık aşkı, milli onur dünya döndükçe devam edecek ve hiçbir zaman azalmayacaktır. Aziz Vatandaşlarım, Değerli Dava Arkadaşlarım, Milliyetçi Hareket Partisi’nin belediyecilik anlayışında dayanışma vardır. Paylaşma vardır. Birlikte yaşama arzusu vardır. Salihli’de bunların hepsinin yaşandığına şahit olmak şahsımı ve partimizi ziyadesiyle mutlu etmektedir. İnsanlarımızın refah ve huzuru, geleceğe umutla bakabilmeleri amacıyla inanmışlıkla çalışan kadrolarımızın varlığıyla iftihar ediyorum. Sandıkla verilmiş kutlu emanetin ehil ellerde olduğunu görmekten gurur duyuyorum. “Dik baş, tok karın, mutlu yarın” ülküsüne adım adım yaklaşmanın hazzını yaşıyorum. Salihli güven veriyor, Salihlili kardeşlerimin gözlerindeki ışıltı geleceğimizi aydınlatıyor. Salihli her şeyin en güzelini hak ediyor” dedi.
 
“Çiftçimizin alın terinin yanındayız”

 
Milliyetçi Hareket Partisi olarak Salihli’nin sıkıntılarını bildiklerini ve takip ettiklerini belirten MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Belediyelerimizin üzerine düşen ne varsa yapılması için talimatlarımızı veriyor, takipçisi oluyoruz. Ayrıca pamuk yetiştiriciliğinde Salihli’nin önemli bir desteği olduğunun farkındayız. Devlet katkılarının artırılmasının yanı sıra pazara ulaşım konusunda da sıkıntıların aşılması için Milliyetçi Hareket Partisi olarak üzerimize görev düştüğünü biliyoruz. Çiftçilerimizin huzur ve refah içinde yaşamasını arzu ediyoruz. Pamuk üretimine yapılan teşvikin daha da artırılmasını şart görüyoruz. Türkiye dünyada en çok pamuk ithal eden 3. ülke konumundadır. Pamuk üretimini daha da yükseltmek için devlet teşvikinin artmasını istiyorsunuz. Nitekim biz de aynı kanaatteyiz, bunun en doğal hakkınız olduğuna inanıyoruz. Pamuğu ithal değil ihraç edecek konumda olmak ülkemiz açısından da önemli bir ekonomik ve stratejik kazanç olacaktır. Pamuk için oluşturulacak özel destekleme programları sayesinde fiyat garantisinin verilmesi gerektiğini önemli görüyor, parti olarak bunu temenni ediyoruz. Salihlili çiftçilerimiz sadece pamuk üretiminden değil diğer bir geçim kaynağı olan üzüm yetiştiriciliğinden de yakınmakta, haklı olarak dertlenmektedir. Salihli’den önce Alaşehir ve Selendi ilçelerimizde üzüm üreticisi çiftçilerimizin sorunlarının takipçisi olacağımızı ifade ettim. Bunu Salihli’den bir kez daha tekrarlıyorum. Çiftçilerimiz bir yandan yetiştirirken diğer taraftan da pazar bulmak için çaba gösteriyor. Bütün külfeti çiftçinin sırtına yükleyerek tarımın canlanmasını beklemek elbette gaflettir. Geçici ve yetersiz çözümlerle uğraşmak yerine imkânlar zorlanarak çiftçimizin beklentisini karşılayacak fiyat seviyelerinin belirlenmesi ve çiftçilerimizin mağduriyetlerinin giderilmesi öncelikli taleplerimiz arasındadır. Zaten sıkıntıda olan çiftçimizi daha fazla sıkıntıya sokmanın anlamı yoktur. Allah’a hamd olsun devletimizin imkânları geniştir. Bu konuları TBMM’de gündeme getirmekten de kaçınmadık, kaçınmayacağız. Çiftçimizin alın terinin, emeğinin yanındayız ve bu konuların sonuna kadar takip edeceğiz. Milliyetçi Hareket Partisi sorunlarınızı her seviyede ifade edecek, haklarınızı savunacak ve çözüme ulaşması için elinden geleni yapacaktır” diye konuştu.
 
“Milli dayanışma ruhuna karşı sorumsuz davranamayız”

 
Türk milletinin 16 Nisan’daki Anayasa referandumuyla beraber sistemsel sorunlardan kaynaklanan siyasi belirsizlik bilmecesine son verdiğini ifade eden Bahçeli, “Aziz milletimiz kararlı iradesini ortaya koyarak devlete yön tayin etmiş, tıkanıklıkların önünü hür iradesiyle açmıştır. 16 Nisan’da yapmış olduğu tercih ne olursa olsun her vatandaşımız bizim için aynı ölçüde saygıya ve itibara layıktır. Gelin görün ki hayır verenlerin sözcülüğünü üstlenen CHP 16 Nisan’ı kaybedilmiş bir müsabaka zannederek rövanşını almaya kalkmakta, debelendiği yerde sürekli patinaj yapmaktadır. İlave olarak yanına yöresine de Kandil’den yönetilen kuklaları ve iplerinin kimin elinde olduğu malum olan güruhu almış durumdadır. Türk milletinin onayından geçen referandum sonucunu kabullenemeyenler, bugünlerde blok siyaseti inşa ve imal etme arayışındadır. Kimin bloku, neyin cephesi olduğu bize göre malumdur. Bu karanlık ittifakı kimlerin kontrol, kimlerin kumanda ettiği de açıktır. Buradan sesleniyorum: Milletin bir yarısı diğer yarısının rakibi değildir. Milletin bir kısmı diğer bir kısmının husumetlisi, karşı kutbu değildir. Millet birdir, adı da büyük Türk milletidir. Aksini iddia edenler yabancı başkentlerden siparişle gönderilen talimatlara bel bağlayan müflis ve melanet siyaset karaborsacılarıdır. CHP yanına aldığı PKK’nın siyasi uzantısı HDP ve diğer kriz çığırtkanlarıyla temas trafiğini yoğunlaştırıyor, işbirliği kanallarını olgunlaştırıyor. Karşımızda bulunan tehditler gereğince, partimiz milli birlik dedikçe, bunlar Türkiye hasımlarından medet umuyorlar. Biz istiklal ruhunu büyütelim dedikçe, bunlar ısmarlama siyasi projelerde taşeronluğa talip oluyorlar. Biz beka mücadelesi verdikçe, bunlar kof siyasi hesap peşinde koşuyorlar. 2019 Cumhurbaşkanı Seçimini, 16 Nisan’ın rövanşı olarak algılayanlar hayır cephesini genişletme arayışlarındalar. Şu hususun altını kalın olarak çizmek isterim ki, 15 Temmuz’dan sonra tezahür eden milli dayanışma ruhuna karşı sorumsuz davranamayız. Başkaları gibi günübirlik tavır alamayız. Önce ülkem ve milletim demenin özü de budur. Sözlerimiz tercüme etmeye gerek kalmayacak şekilde nettir. Pazarlık yaparak, al ver ilişkilerine girerek, arka kapı siyaseti yapmak bize yabancı ve uzaktır. Siyasi çıkar beklentisiyle yüksek ülkülerimizden ödün vereceğimizi umanlar dünya durdukça buna şahit olamayacaklardır” dedi.
 
“Terörü kimlerin beslediği ortada”

 
Türkiye’nin 15 Temmuz 2016’da açık şekliyle ortaya çıktığı üzere, büyük bir tehdit altında olduğuna dikkat çeken Bahçeli, “İçeriden ve dışarıdan bekamıza yönelik hasmane ve hain emellerin dozunda inanılmaz artışlar gözlemlenmektedir. Milli birliğimiz parçalanmak, milli bütünlüğümüz yok edilmek istenmektedir. Bin yıldır yurt tuttuğumuz Anadolu’dan atılmamız için her yola başvurulmaktadır. Çok boyutlu, çok aktörlü terör tehdidiyle ülkemizi kuşatma gayretleri tedavüldedir. IŞİD’ten tutun DHKPC’ye, PKK/PYD’den alın FETÖ’ye varıncaya kadar çok sayıda terör örgütü üzerimize salınmış, alçakça saldırtılmıştır. Ülkemize karşı terör örgütlerini kimlerin beslediği ortadadır. Suriye’de sadece PKK/PYD’ye sayıları binleri aşan tırlarla silah gönderilmiştir. ABD, terör örgütlerine zırhlı araç ve ağır silah vermekten henüz vazgeçmiş değildir. Bu açık bir düşmanlık alametidir. Bu korkunç bir husumetin ifşasıdır. Gönderilen bu kadar silah bir başka terör örgütü olan IŞİD’le mücadele kılıfı altında tevil edilmektedir. Bir terör örgütünü başka bir terör örgütüyle işbirliği yaparak bitirebileceğini zannedenlerin asıl hedefi Türk milletidir. Karanlık oyunlarla, rezil anlayışlarla, kirli niyetlerle yola çıkanlar bellidir. Suriye’de adeta IŞİD’e kaç, PKK/PYD’ye tut tiyatrosu sergilenmektedir. Ne kaçan tutulmakta, ne de tutulanlar cezalandırılmaktadır. Suriye’de iç savaşın başladığı günden bugüne kadar IŞİD, PKK/PYD arasında gizlenemez ilişki ve irtibat vardır. IŞİD bahanesiyle PKK/PYD önce parlatılmış, ardından palazlandırılmış, sonra silahlandırılmıştır. Bütün bunlar, şu felaket ve garabete bakınız ki, Türkiye’nin sözde dost ve müttefiki olan ABD tarafından gerçekleştirilmiştir. ABD, Türkiye’nin bu zamana kadar yaptığı haklı itiraz ve ikazları dikkate almayarak dost ve müttefikliğinin sanal ve sözde olduğunu ispatlamıştır. Rakka’nın bir çırpıda IŞİD’ten alınıp, PKK/PYD’nin eline geçmesinin başka bir izahı yoktur. Adına IŞİD’le mücadele diyen ve başını sözde müttefikimiz ABD’nin çektiği ülkeler ne gariptir ki, olan biten karanlık gelişmelere müdahil olmayı akıllarından bile geçirmemişlerdir. Rakka’dan kamyon kasalarında ellerini kollarını sağlayarak çıkan IŞİD barbarları gidecekleri yere PKK/PYD ve ABD himayesinde ulaşmışlardır. El Bab ve çevresinde TSK’nın IŞİD’e karşı verdiği mücadelede daha ileri gitmeyin diyenlerin asıl yüzleri Rakka’da deşifre olmuştur. ABD’nin resmi açıklamalarına bakılırsa bu durum yerel bir meseleye getirilmiş mevzi bir çözümden ibarettir. Bu çürümüşlüğün kabulü mümkün değildir. ABD, Suriye’de izlediği politikayla terörü çift yönlü beslediğini, desteklediğini, birisine kaç derken öbürüne kovalama talimatı verdiğini açıklıkla göstermiştir. PKK/PYD terör örgütüne silah verip heyecanla kollayan ABD, IŞİD’li teröristlerin tüm dünyaya yayılmasına da göz yummuştur. Bu canavarları mahallinde yok edeceği vaadi ile küresel koalisyon oluşturacağını söyleyen ABD’nin terörle mücadelesi artık inandırıcı değildir. Mızrak çuvala sığmamaktadır. Vashington’un birbiri ardına izlediği yanlışlar ve kasıtlı politikalar gelinen noktada sadece bölgemizin değil, dünyanın istikrarını tehlikeye atmıştır. Bölgedeki etnik ve mezhep temelli ayrışmaları kamçılayanlar, terör örgütlerini sahaya sürerek kaosu beslemiş, kargaşadan medet ummuşlardır. Buna mutlaka dur denilmelidir. Ülkemize yönelen terör tehdidinin kaynağında yok edilmesi zaruridir. Sınırlarımızın ötesinde kurulan terör kampları vakit kaybedilmeden imha edilmelidir. Türk bayrağı Kandil’de dalgalanmalı, Afrin teröristlere mezar olmalıdır. Dahası Ayn el Arap ve Tel Abyad gibi diğer terör kamplarındaki tehdide de son verilmelidir. Türk’ün gücü dosta da düşmana da gösterilmelidir. Kudretimizi herkes görmelidir. Bölge ülkeleriyle geliştirilecek makul ortaklık mekanizmaları terörle mücadelemize katkı sağlamalıdır. Elbette böylesi bir dönemde milli birlik ve beraberliğimizin korunarak her alanda tesis edilmesinin önemi de büyüktür” ifadelerini kullandı.
 
NATO’ya Tepki

 
Türkiye’nin sonu gelmeyen tartışmalarla vakit kaybına uğramaması gerektiğine dikkat çeken Bahçeli, sözlerini şöyle tamamladı: “Zira su uyusa da düşman uyumuyor, Türkiye’ye saldırmak için her an fırsat kolluyor. Görüyorsunuz, geride bıraktığımız günlerde Norveç’te yapılan NATO’nun bir masa başı tatbikatında ülkemiz açıkça hedef alınmıştır. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile 12. Cumhurbaşkanımız olan Recep Tayyip Erdoğan düşman safında gösterilmiştir. Genelkurmay Başkanımıza Kanada’da yapılan hakaretamiz ve hayasız karalama ve aşağılama asla kabul edilemeyecek bir ilkellik ve art niyetliliktir. Bu durumun izahı ve özrü asla mümkün değildir. Yaşananlar bir yanlışlıktan öte kasıtlıdır, kalleşliktir. Anlaşılan o ki 15 Temmuz FETÖ merkezli darbe girişiminde payı ve dahli bulunanlar hala boş durmuyorlar. Son günlerde yaşanan iğrenç hadiseler bir ayıptan, bir yanlıştan, bir aymazlıktan öte ülkemizle alakalı karanlık emellerin açığa çıkmasıdır. Yarım asrı aşkın süredir NATO ittifakında sorumluluklarını yerine getiren Türkiye’ye bugün birileri yan gözle bakmaya, hedef ülke haline getirmeye cüret edecek kadar kontrolden çıkmıştır. Kimse unutmasın ki Türk milleti kutlu varlığına kefen biçmeye yeltenenin haddini bildirecek, alçaklıkların hesabını soracak güç ve dirayettedir. Biz dostluğuna sadık bir ülkeyiz ama hasmımızı da iyi tanırız. Ellerini ovuşturarak zaafa düşmemizi bekleyenler ortadadır. Toplumsal düzeyde ayrışma ve kutuplaşmanın yaşanması için pusuya yatmış zavallılar malumdur. Ve tabi ki siyasette de uzlaşmanın ortadan kaldırıldığı, ayrışma ve kamplaşmanın olduğu bir vasatı yakalayabilme arayışları devam etmektedir. Biz bu zilleti daha önce gördük. Bin yıllık kardeşlikte karar kıldığımızı söyleyip, demokrasiden vazgeçmeyeceğimizi ilan ettik. Mademki bize yönelik tehditler artmış ve çoğalmıştır, o halde her seviyede tezahür edecek milli birlik ruhuyla hıyanetin üzerine gitmemiz hakkımızdır, helalimizdir, tarihi görevimizdir. Gün sen şöylesin, ben böyleyim deme günü değildir. Bugün önce ülkem ve milletim diyerek bekamıza kast etmek için sıraya giren düşmanlar karşısında safları sıkılaştırma günüdür. İstiyoruz ki belaları uzaklaştıralım. Diliyoruz ki tehditleri tümüyle ortadan kaldıralım. Arzuluyoruz ki istikrar ve huzur içerisinde bir ve beraberce yaşamanın kıvancını yaşayalım. Daha güçlü ve milli ülkülerine ulaşmış büyük Türkiye hedefimize hep beraber varalım. Bu vesileyle sözlerime son verirken hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Temelini atacağımız ve açılışını yapacağımız yatırımların Salihli’ye hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyor, Salihlili vatandaşlarımızın her daim yüzünün gülmesini diliyorum.”
 
Açılışı Bahçeli ve Başkan Ergün Yaptı

 
Konuşmaların ardından Manisa Büyükşehir Belediyesi, MASKİ Genel Müdürlüğü ve Salihli Belediyesinin ilçeye kazandırdığı 262 milyon TL tutarındaki 66 projenin açılış kurdelesi, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Genel Merkez yöneticileri, milletvekilleri, Selendi, Turgutlu, Salihli, Alaşehir, Kula, Sarıgöl belediye başkanlarının katılımlarıyla kesildi. Kurdele kesimi öncesi dualar okundu ve hizmetlerin ilçeye hayırlar getirmesi dilendi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bu haber 2474 defa incelenmiştir.

 
Habere Yorum Bırakın
Anket
  Belediyenin Yeni Kadrosunu ve Çalışmalarını Nasıl Buluyorsunuz?
 
  Oyla
SON GELİŞMELER
EN ÇOK OKUNANLAR
Salihli Belediyesi Karda Mahsur Kalan Hastayı Hastaneye Yetiştirdi
343 Okunma
Salihli Belediyesi Karda Mahsur Kalan Hastayı Hastaneye Yetiştirdi
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma