Bugün ne oldu?
Salihli'de Halk Oyunları Şenliği
HaberlerSalihli
12.52, 26/05/2017
Berke
Salihli'de Halk Oyunları Şenliği
Bu bir tanıtımdır.
Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, Salihli Belediyesi ile Salihli Halk Oyunları Derneği işbirliğinde gerçekleştirilen Halk Oyunları Şenliğinde öğrencilerin coşkusuna ortak oldu.
 
Salihli Belediyesi’nin organizasyonunda Kent Meydanında düzenlenen halk oyunları şenliği gösterisine, Belediye Başkanı Zeki Kayda, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu, Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Süreyya Karaoğlu, Salihli Halk Oyunları Derneği Başkanı Feyzullah Gündoğdu, Belediye Daire Müdürleri ve çalışanları, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler ile vatandaşlar katıldı.
 
Halk Oyunları Şenliğinin açılışında “ Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum ” diyerek konuşmasına başlayan Başkan Zeki Kayda, “ Öğretmen olduğum için ülkemizin değişik yörelerinde bulundum ve değişik kültürleri tanıdım. Endüstri Meslek Lisesi Müdürlüğü yaptığım dönemde okulumuzun zeybek halk oyunları ekibini kurdum. O dönemde öğrencilerim olan arkadaşlarım bugün burada siz değerli velilerimizin çocuklarını eğitiyor. Eğitim böyle bir şey, eğer insanı yetiştirir ve eğitirseniz size bir şekilde geri dönüyor. Bugün o okuldaki temel bizleri Salihli’ye hizmet etme noktasına getirmiştir. Bizleri bu görevlere getiren öğrencilerime, hocalarıma ve sizlere teşekkür ediyorum ” dedi.
 
Salihli’nin her alanda değiştiğini ve değişmeye devam ettiğini vurgulayan Başkan Kayda, “ 25 mahallesi olan Salihli’nin 102 mahallesi oldu. Hizmet alanımız 27 kilometrekareden 1307 kilometrekareye çıktı. A’dan Z’ye her şeyi yapıyoruz. Gençlerimiz için Atatürk Spor Salonu ve Kapalı Yüzme Havuzu, sizler ve esnaflarımız için modern bir pazaryeri yapıyoruz. En önemlisi Salihli’mize fakülte getirdik. Çocuklarınızla birlikte sizlere sağlıklı günler ve iyi seyirler diliyorum” dedi.
 
Salihli Belediyesi ile Salihli Halk Oyunları Derneği işbirliğinde gerçekleştirilen Halk Oyunları Şenliği kapsamında sahne alan 17 Halk Oyunu Ekibi, Zeybek ve Kafkas yöresel oyunları ile Türk Cumhuriyetlerine özgü oyunlardan örnekler sundu.
 
 
 
 
 
 
 
Bu haber 2519 defa incelenmiştir.

 
Habere Yorum Bırakın
Anket
  Belediyenin Yeni Kadrosunu ve Çalışmalarını Nasıl Buluyorsunuz?
 
  Oyla
SON GELİŞMELER
EN ÇOK OKUNANLAR
Salihli Belediyesi Karda Mahsur Kalan Hastayı Hastaneye Yetiştirdi
343 Okunma
Salihli Belediyesi Karda Mahsur Kalan Hastayı Hastaneye Yetiştirdi
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma