Bugün ne oldu?
SALİHLİ’DE CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI
HaberlerManisa
16.23, 29/10/2018
Berke
SALİHLİ’DE CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI
Bu bir tanıtımdır.
Cumhuriyetin ilanının 95. yıl dönümü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Salihli’de coşkuyla kutlandı. Cumhuriyetin, şanlı tarihimizde kimseye boyun eğmeden yaşamak için canımızla ve kanımızla ödediğimiz bedelin karşılığı olduğunu belirten Belediye Başkanı Zeki Kayda, “Cumhuriyet, her şeyini kaybetmiş olan bir milletin ulusal bağımsızlığını kazanabilmek için topyekûn giriştiği milli mücadelenin sonucunda elde ettiği büyük bir zaferdir. Başta, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, O'nun kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, büyük Türk Milletinin Cumhuriyet Bayramını yürekten kutluyorum” dedi.
 
Salihli’de Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Kaymakamlık Binasında düzenlenen Tebrikat töreni ile başladı. Salihli Kaymakamı Levent Kılıç, Belediye Başkanı Zeki Kayda ve Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu, ilçe protokolü ile bayramlaştı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Kent Meydanı’nda düzenlenen resmi törenle devam etti. Törene, Kaymakam Levent Kılıç, Belediye Başkanı Zeki Kayda, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu, İlçe Emniyet Müdürü Sayım Başaran, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Dilek, Belediye Başkan Yardımcıları Nuri Kaya, Mahmut Süreyya Karaoğlu, İbrahim Karaca ve Ali Rıza Ünveren, Belediye Meclis Üyeleri ve Daire Müdürleri, , Esnaf ve Oda Başkanları, siyasi parti başkanları ve yöneticileri, Kurum ve Okul Müdürleri, sivil toplum kuruluşları, öğretmenler ve öğrenciler ile vatandaşlar katıldı. Salihli Kaymakamı Levent Kılıç ve Belediye Başkanı Zeki Kayda’nın öğrenciler ile vatandaşları selamlamasıyla başlayan törende, saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Törende konuşan Salihli Kaymakamı Kılıç, “ Cumhuriyetimizin 95.kuruluş yıl dönümü kutlu olsun. Bizlere Cumhuriyeti armağan eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyorum ” dedi.
 
Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında resim, kompozisyon ve şiir dallarında ödül kazanan öğrencilere, Kaymakam Levent Kılıç, Belediye Başkanı Zeki Kayda ve Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu tarafından hediye verildi. Salihli’de gerçekleştirilen Cumhuriyet Bayramı kutlama programı, resmi geçit töreniyle sona erdi.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bu haber 1397 defa incelenmiştir.

 
Habere Yorum Bırakın
Anket
  Belediyenin Yeni Kadrosunu ve Çalışmalarını Nasıl Buluyorsunuz?
 
  Oyla
SON GELİŞMELER