Bugün ne oldu?
Salihli Alt?n Ça??n? Ya?ayacak
HaberlerManisa
19.15, 29/06/2019
Berke
Salihli Alt?n Ça??n? Ya?ayacak
Bu bir tanıtımdır.
Manisa’nın Salihli ilçesinde ikinci kez Belediye Başkanı seçilen MHP’li Zeki Kayda, Cumhur İttifakı’nın gücüyle harekete geçirilecek projeler sayesinde bir üst lige çıkacaklarını söyledi. Kayda, Yeni Asır’a özel açkı lamalar yaptı

Manisa'nın Salihli ilçesinde, 31 Mart yerel seçimlerinde ikinci kez Salihli Belediye Başkanı seçilen MHP'li Zeki Kayda, Cumhur İttifakı'nın gücüyle Salihli'nin altın çağını yaşayacağını söyledi. Salihli'nin gerek Manisa Büyükşehir Belediyesi ile aynı dili konuşması, gerekse hükümetin de desteği ile hayata geçirilecek projeler sayesinde bir üst lige çıkacağını kaydeden Kayda, yeni dönemdeki projelerini Yeni Asır'a anlattı.

BÜYÜKŞEHİR İLE KOORDİNELİ

Yeni döneme ilişkin projeleriniz nelerdir?
2014-2019 döneminde Salihli Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi ile entegre olmuştu. Bu birliktelik ile o dönemde verdiğimiz sözlerin her birini yerine getirdik. Ancak yeni süreçte önemli bir döneme adım atmış bulunuyoruz. Yanımızda Manisa Büyükşehir Belediyesi ile birlikte hükümetimizin ve devletimizin gücü de var. Dolayısıyla vatandaşlarımıza vermiş olduğumuz sözler çerçevesinde projelerimizin bir kısmını yine Manisa Büyükşehir Belediyesi ile birlikte hayata geçireceğiz. Bunlardan bir tanesi de garaj ve kent meydanı düzenlemesi.
Bu projeleri Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ile birlikte hayata geçireceğiz. Yeni dönemde hayata geçireceğimiz en önemli projelerden bazıları bunlar.
Özellikle kent meydanı projemiz ile Salihlimiz kültür merkezine de kavuşmuş olacak.

'İŞSİZLİK EN AZA İNECEK'

Salihli tarım kenti. Bu yönde ne gibi çalışmalarınız olacak?
Organize Sera Bölgesi ile ilgili bilindiği üzere Salihlimizi ziyaret eden Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin bizlere bir sözü var.
Durasıllı Mahallesi mevkiinde 2 bin 100 dönümlük bir alanımız var.
Tarım Bakanımızın da verdiği destek ile burada bu yatırımın temelini atmış olacağız. Organize Sera Bölgesi projesi sadece Salihli Belediyesi kaynakları ile birlikte hayata geçirilebilecek bir yatırım değil. Organize Sera Bölgesi projesi yeni dönemde göz bebeğimiz olacak olan projelerden bir tanesi. Bu projeyi hayati bir proje olarak görüyoruz. İşte Cumhur İttifakı'nın gücüyle ilçemize bu yatırımı da kazandırmış olacağız.
Yine bakanımızın da gündeme getirdiği Yeşilkavak Barajı projesi de devletimizin, hükümetimizin katkıları ile ilçemize kazandırılacak önemli yatırımlardan bir tanesi.
Yeşilkavak Projesi tarım kenti olan Salihlimizde üreticilerimiz için hayati bir önem arz ediyor.
Cumhur İttifakı'nın gücü ile ilçemiz için çok önemli olan bir konuyu daha çözmek istiyoruz. Bu da kentimizin ortasından geçen demiryolu hattı. Demiryolu hattı ile ilgili olarak da ilgili birimlerle görüştük ve taleplerimizi ilettik. Hükümetimizin de desteği ile bu hattı şehir içinden çıkartma noktasında önemli bir mesafe kat ettik. Bu projelerle hem Salihli'de işsizliğin en aza indirilmesi sağlanacak hem de ilçemiz görsel anlamda bir üst lige çıkacak.
Salihli Organize Sanayi Bölgesi (SOSB) şu anda altın çağını yaşıyor.
26. fabrika ile ilgili gerekli imzalar atıldı. OSB'de binlerce gencimiz iş imkanına kavuşmuş durumda.
OSB'yi Salihli'nin kurtuluşu olarak görüyoruz. Salihli ekonomine can veren OSB'nin yanına Organize Sera Bölgesi'ni de eklediğimiz zaman ilçemizde işsizliği en aza indirmeyi hedefliyoruz.

'SÖZLERİMİZİ TUTTUK'

Söz verip de hayata geçiremediğiniz projeniz var mı?
Bizler ilk dönemde verdiğimiz sözlerin tamamını yerine getirmenin mutluluğunu yaşadık. Vatandaşlarımız da özellikle yollarla ilgili çalışmalarımızda bizlere gerçekten sabır gösterdi. Salihli'nin alt yapısına çok büyük bir önem verdik.
Yeni dönemde devletimizin ve Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin gücü ile çok önemli işlere imza atacağız.
Halkımız, Cumhur İttifakı'na güvenmekle doğru bir karar verdi.

Cumhur İttifakı ile Salihli, ne gibi kazanımlar elde edecek?
Cumhur İttifakı'nın gücü çok önemli. Doğalgaz, fakültemizin daha da zenginleştirilmesi, şehir hastanesi ile ilgili çalışmalar ve TOKİ ile ilgili planlamalarımız hükümetimizin yani Cumhur İttifakı'mızın gücü ile hayata geçirilecek.
Yeni pazaryeri, gençlerimiz ile ilgili çalışmalarımız, masal ormanı 2. etabı projeleri de Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin katkıları ile hayata geçirilecek.

HAYATA GEÇİRİLECEK BAZI PROJELER...

* Gençlik Merkezi projesi
* Gümüşçayı köprü projesi
* Yeni prestij caddeleri
* Otogar projesi
* Kent Meydanı Kültür Merkezi projesi
* Türk Dünyası Parkı
* Yeni semt pazaryeri projesi
* Kadın sığınma evi projesi
* 2. etap Masal Ormanı Parkı
* Katı Atık Transfer İstasyonu projesi
* Jeotermal Seracılık Bölgesi
* Demiryolu hattının şehir dışına taşınması
* Kırveli-Avar alt geçit projesi
 
 
 
Bu haber 1531 defa incelenmiştir.

 
Habere Yorum Bırakın
Anket
  Belediyenin Yeni Kadrosunu ve Çalışmalarını Nasıl Buluyorsunuz?
 
  Oyla
SON GELİŞMELER