Bugün ne oldu?
Manisa’ya Şehit Ateşi Düştü
HaberlerManisa
18.13, 01/06/2017
Berke
Manisa’ya Şehit Ateşi Düştü
Bu bir tanıtımdır.
ŞIRNAK da dün akşam saatlerinde düşen helikopterde bulunan Teknisyen Başçavuş Fevzi Kıral‘ın Manisa’nın Akhisar İlçesi’ndeki baba ocağına acı haber ulaştı.
 
Şırnak’ın Uludere İlçesi’nde Askeri üs bölgelerini denetledikten sonra birliğe dönerken kalkıştan hemen sonra yüksek gerilim hattına çarpıp düşen helikopterde şehit olan askerlerden 35 yaşındaki Akhisarlı Teknisyen Başçavuş Fevzi Kıral’ın, Beyoba Mahallesi 137 sokaktaki baba ocağına şahadet haberini, Akhisar Kaymakamı Kaan Peker, Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı ve İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Mete Demir, sağlık ekipleri eşliğinde verdi.
 
Haberi alan şehidin annesi Nurdan Kral ve babası Sabri Kıral gözyaşlarına boğuldu. Evli ve 2 çocuk babası şehidin İzmir’de yaşayan eşi Nilgün Kıral’ın da haberi alır almaz Akhisar’a hareket ettiği öğrenildi. Öte yandan, Şehit Fevzi Kıral’ın ağabeyi de Yüzbaşı Hürşehir Kıral’ın Edirne İpsala’da görev yaptığı bildirildi. Şehit Fevzi Kıral’ın yakınları haberi alır almaz şehidin baba evine gelerek aileyi yalnız bırakmadı. Şehit evinin girişine Türk Bayrağı asıldı.
 
Manisa Şehidini Bekliyor 
 
Şırnak’ta düşen askeri helikopterde şehit olan 13 askerden biri olan ve teşhis için naaşı Ankara Adli Tıp Kurumu’na gönderilen Teknik Başçavuş Fevzi Kıral‘ın baba ocağında acılı bekleyiş sürüyor. Şırnak Şenoba Tugay Komutanlığı’ndan kalkan ve kısa bir süre sonra yüksek gerilim hatlarına takılması sonucu düşen helikopterde şehit olan 13 askerden, Tümgeneral Aydoğan Aydın, Albay Oğuzhan Küçükdemirkol, Yüzbaşı İlker Acar, Pilot Üsteğmen Abdülmüttalip Kesikbaş, Teknik Başçavuş Fevzi Kıral ve Piyade Uzman Çavuş Hakan İncekar’ın otopsi işlemleri Ankara Adli Tıp Kurumu’nda devam ediyor.
 
Akhisar’ın Beyoba Mahallesi’nde bulunan Şehit Başçavuş Fevzi Kıral’ın baba evinde hüzün hakim olurken, şehidin naaşının bu akşam saatlerinde Akhisar’a gelmesi ve cuma günü de defin işlemlerinin yapılması bekleniyor. Şehit başçavuşun, Edirne İspala’da görev yapan ağabeyi Yüzbaşı Hürşehit Kıral ve İzmir’de ikamet eden eşi Nilgün Kıral da şehidin baba evine gelerek baba Sabri ve anne Nurdan Kıral ile birlikte Beyoba Mahallesi’nde taziyeleri kabul ediyor. Şehit Fevzi Kıral’ın baba evinde Akhisar Belediyesi tarafından sandalye, çadır, yiyecek, su erzakları ile birlikte çevre temizliği yapılırken, Manisa Büyükşehir Belediyesi Akhisar Koordinatörlüğünce ise bu akşam yemek ve su dağıtımı yapılacağı bildirildi.

Kaynak:45haber.com
 
 
 
 
 
Bu haber 4722 defa incelenmiştir.

 
Habere Yorum Bırakın
Anket
  Belediyenin Yeni Kadrosunu ve Çalışmalarını Nasıl Buluyorsunuz?
 
  Oyla
SON GELİŞMELER
EN ÇOK OKUNANLAR
Salihli Belediyesi Karda Mahsur Kalan Hastayı Hastaneye Yetiştirdi
343 Okunma
Salihli Belediyesi Karda Mahsur Kalan Hastayı Hastaneye Yetiştirdi
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma