Bugün ne oldu?
Kızıltuğ Sert Cevap Verdi
HaberlerSalihli
14.01, 01/09/2014
Berke
Kızıltuğ Sert Cevap Verdi
Bu bir tanıtımdır.
Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Salihli İlçe Başkanı Mesut Kızıltuğ, basında çıkan Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Salihli İlçe Başkanı Mazlum Nurlu'nun "MHP İlçe Başkanı Kızıltuğ belediyeden hiç çıkmıyor" eleştirilerine sert bir dille eleştirdi.
 

“Ortak akılı anlattık”

CHP İlçe Başkanı Nurlu’ya bu açıklamasından dolayı kınadığını vurgulayan MHP’li Kızıltuğ “Biz göreve geldiğimiz günden bu güne Belediye Başkanımız Zeki Kayda ile her konuda istişare ederek çalışıyoruz. Biz parti olarak 30 Mart yerel seçim sürecinde meydanlarda hep ortak akıldan bahsettik. Vatandaşımızda ortak akıla destek verdi” dedi.

“Çözüm üretmeye geldik”

“Bizler sorun yaratmaya değil, çözüm üretmeye geldik” diyen MHP İlçe Başkanı Kızıltuğ “Ortak aklın ne kadar faydalı olacağı bilinci ile vatandaşlarımız, 30 Mart yerel seçimlerinde MHP’nin Belediye Başkan adayı Zeki Kayda’ya yetki verdi. Bizde bu yetkiyi en iyi şekilde kullanarak halkımıza en iyi hizmeti sunuyoruz. Salihli Belediyesi sadece 25 mahalleye değil, şuan ayrım yapmaksızın 102 mahalleye hizmet veriyor. Vatandaşlarımızın bize ilettikleri talepleri, Salihli Belediyesine giderek iletmek suç mu?” dedi.

“Bir araya gelemeyenler bizi eleştirmesin”

15 yıldır Salihli’yi yöneten, Belediye Başkanı ile bir araya gelmeyen CHP İlçe Başkanının ortak akılı eleştirmeye hakkının olmadığını vurgulayan Kızıltuğ “15 yıldır Salihli’yi yöneten CHP, Belediye Başkanı ile ilçe başkanı birbirinden habersiz, hiçbir toplumda olmayan, birbirleriyle selam dahi vermeyen, toplum içinde olmayan, birbirleriyle yan yana gelmeyerek yönetim anlayışını bilmeyen CHP İlçe Başkanı Mazlum Nurlu, maalesef bizi ortak akılla Salihli’yi yönetme anlayışını eleştiriyor” dedi.

“Halkımız işi biliyor”

CHP’yi böyle bir yönetim şekli ile bilmemekle suçlayan MHP’li Kızıltuğ “Bu konuda gerçekten çok haklılar. Çünkü kendileri böyle bir yönetim şeklini bilmiyorlar. Salihli halkımız da 30 Mart yerel seçimlerinde bunun farkına vardı ve 4 bin farkla MHP’li adaya belediye başkanı yaptı. Nurlu, seçimi nasıl kaybettiklerinin hesabını yapsın” dedi.

“Neden göz yumuldu”

CHP’li Nurlu’ya Belediye serası ve Kurşunluda yapılanları göz yummakla suçlayan Kızıltuğ “Kurşunlu’da bulunan Belediyeye ait sera da yapılan hırsızlıklara ve Kurşunlu Kaplıcaları Müdürünün 12 yıldır yaptıklarına neden göz yumuldu. Siz CHP İlçe Başkanı olarak koltuğunuzda otururken, birileri ne dolaplar çevirmiş, haberiniz yok” dedi.

“Okay sizi istişareye çağırdı mı?”

MHP İlçe yönetiminin Belediye Başkanı Zeki Kayda ile her zaman istişare toplantısı gerçekleştirdiğinin altını çizen Kızıltuğ “Eski Belediye Başkanı Mustafa Uğur Okay, CHP İlçe Başkanı Mazlum Nurlu olarak sizi kaç defa istişareye çağırdı?” diye sordu.

“Oy uğruna erzak dağıttınız”

Salihli’nin ilk defa dolu dolu bir Ramazan ayı geçirdiğini söyleyen MHP İlçe Başkanı Kızıltuğ “MHP İlçe Teşkilatı olarak bu Ramazan Ayı’nda tam 40 bin kişiye iftar yemeği verdik. Siz hangi Ramazan Ayı’nda iftar yemeği verdiniz? Siz sadece seçimden seçime gece yarısında oy toplamak için, oy uğruna erzak paketleri dağıttınız. Şimdi soruyorum size bunun hangisi dürüstlük” dedi.

“Halkımız hesap sormaya devam edecektir”

CHP’li Nurlu’ya yapılanlara seyirci kalmakla suçlayan Kızıltuğ “Oy uğruna bir tuvalete 7 bekçi konulurken sen neredeydin. Ocak ayında Belediye Başkanı Mustafa Uğur Okay tarafından, belediyeye 780 işçi alındığından senin haberin var mıydı? Halkımız tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyenlerden her zaman hesap soracaktır” dedi.
 
 
 
Bu haber 4949 defa incelenmiştir.

Habere Yorum Bırakın
  Helal olsun dayicim agzina saglik cok guzel cvp vermissin chpliler uzun bi sure hazmetmekle ugrasirlar bu laflari guzel kapak olmus ayse na saglik  
 
gonca kirli, 01/09/2014  
 


Anket
  Belediyenin Yeni Kadrosunu ve Çalışmalarını Nasıl Buluyorsunuz?
 
  Oyla
SON GELİŞMELER