Bugün ne oldu?
Hastaneden Basın Açıklaması
HaberlerSalihli
18.22, 30/04/2015
Berke
Hastaneden Basın Açıklaması
Bu bir tanıtımdır.

Salihli'de bir özel hastanenin başhekimine yönelik silahlı saldırıdan sonra kente bulunan 3 özel hastanenin temsilcileri ve görev yapan meslektaşları olayı düzenledikleri toplantı ile kınadı.


Özel Can Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Op.Dr.Muzaffer Keskiner “Sağlıkta başta hekimler olmak üzere tüm sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin çok acı, çok düşündürücü bir örneğini bugün kenti hastanemizde yaşadık. Hastanemizin başhekimi Ortopedi Uzmanımız  Dr.Yener Bakan silahlı saldırıya uğradı ve ağır biçimde yaralandı. Doktorumuz Bakan saldırıya uğradığı sırada ameliyathane de acil operasyona alınması gereken bir hastasını ameliyata almak üzere asansörün önünde beklemekteydi. Kısacası doktorumuz başka bir hastasını sağlığına kavuşturmak isterken, kendi yaşamını riske sokmuştur” dedi.


“Bu silah hepimize çevrilmiştir”


Bu saldırıların sadece kendi hastanelerinde olmadığını dile getiren Op.Dr.Keskiner “Bu saldırılar ülkemizdeki sağlık kuruluşlarında giderek artan vahim bir trajedi haline dönüşmüştür. Ülkeyi yöneten, sağlık sektöründe söz sahibi olan herkesin bu silahın kendisine çevrilmiş olarak düşünmelerini ve görmelerini arz ediyoruz. Çünkü bu konuya başka türlü çözüm üretmemiz mümkün değildir” dedi.


“Saldırıya uğruyoruz”


“Doktorumuz ameliyathaneye giderken yanında silah mı taşımak zorundaydı” diyen Keskiner “Bunu yorumlamakta zorlanıyorum. Bir toplum kendi öz çocukları olan hekimlerini yok etme noktasına gelmişse, bu toplumsal şiddet, toplumsal cinayet anlamında çok büyük bir işarettir. Bana kalırsa yarın dahi çok geç kalınacaktır. Başta Bakanlığıımız, emniyet yetkilileri ve adli merciler olmak üzere  bu işte yetki ve sorumluluk sahibi herkesin gerekli önlemleri almasını arzu ediyoruz. Çünkü hastaneler, hekimler savaşta dahi saldırıya uğramaması gereken yerlerdir. Bırakın savaş zamanını, barış zamanımızda biz hastanelerimizde silahlı saldırıya uğruyoruz” dedi.


“İstediği rapor verilmemiş”


Silahlı saldırıyı yapan şüpheli  ile ilgili olarak Keskiner “2008 yılında saldırganın endoskopi ameliyatı olduğu ve ameliyattan memnun kalmadığı, ameliyat sonrasında da doktorun kendisinin talep ettiği şekilde rapor vermediği şeklindedir” dedi.


“Hayati tehlikesi devam ediyor”


Saldırıya uğrayan Başhekim Dr.Yener  Bakan’ın sağlık durumu ile ilgili olarak Op.Dr.Keskiner “Ameliyattan çıktı, ancak hekimimizin hayati tehlikesi devam etmektedir. Bu tür yaralanmalarda ilk 3 gün kritik bir süredir. Çok iyidir demekte zorlanıyorum. Ancak saldırı durumuna göre hekimimiz çok iyi” dedi.


“Büyük üzüntü içersindeyiz”


Salihli’de bulunan 3 özel hastane olarak, iyi günde ve kötü günde hep birlikte olduklarını ifade eden Medigüven Hastanesi Başhekimi Op.Dr.Seçkin Meriçeli ise “Böyle bir olayı görmek bizim tüylerimizi diken diken etmektedir. Bu olayın sanki kendi hastanemizde yaşanmışçasına tüm hekim arkadaşlar olarak üzüntü içindeyiz. Böyle yapılan olayların nasıl bu hale geldiğini tüm yöneticilerin bir kez daha düşünmesini ve halkımızın sağduyulu olarak, onların sağlığı için uğraşan hekimlerimizi böyle günlerde destek olmalarını rica ediyoruz. Tamamen gereksiz yere, tamamen keyfi yere bana rapor verilmedi diye bu olayın gerçeklemesi bizleri üzmüştür” dedi. 


 

 

Salihli'de özel bir hastanede meydana gelen silahlı saldırıda Başhekim yaralandı.

Salihli’de özel bir hastanenin Başhekimlik görevini yürüten Op.Dr.Y.B. (51) polis memuru tarafından hastanede uğradığı silahlı saldırı sonucu yaralandı.

Aynı hastanede Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı olarak da görev yapan Op.Dr. Y.B., hastanenin giriş katında uğradığı silahlı saldırı sonucu yaralandı.

Olayın şüphelisi Karaman ilinde görevli Polis Memuru V.M. (40) hastanenin güvenlik görevlisi tarafından olayın ardından kısa süre sonra yakalandı.

Polis memuru V.M. silahı ile birlikte emniyet güçlerine teslim edildi.

Kasığından yaralandığı öğrenilen Başhekim Op.Dr. Y.B.’nin ameliyata alındığı öğrenildi.

Polis memuru V.M.’nin Başhekim B.Y.’i neden vurduğu öğrenilemedi. 

Olayla ilgili olarak soruşturma başlatıldı.

 
 
 
 
Bu haber 8354 defa incelenmiştir.

Habere Yorum Bırakın
Anket
  Belediyenin Yeni Kadrosunu ve Çalışmalarını Nasıl Buluyorsunuz?
 
  Oyla
SON GELİŞMELER