Bugün ne oldu?
Ekobislere Sıkı Denetim Devam Ediyor
HaberlerSalihli
01.02, 18/07/2014
Berke
Ekobislere Sıkı Denetim Devam Ediyor
Bu bir tanıtımdır.
Salihli İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Büro Ekipleri, hızlı, sessiz ve son derece tehlikeli olan elektrikli bisiklet(ekobis) sürücülerine ceza yağdırdı.
 
Salihli İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Büro Ekipleri, kentte bulunan ekobislere karşı sıkı bir denetim başlattı. Kentin muhtelif yerlerinde yapılan uygulamalarda kask takmayan ekobis sürücülerine adeta ceza yağdı.
 
“Kask takmayana 80 lira”

Ekipler uygulamalarda ekobislerin çalıntı olup olmadığını öğrenmek için faturalarını incelerken, kask takmayan ekobis sürücülerine 80 lira, dur ihtarına uymayan sürücülere de 172 lira ceza kesti. 
 
“Yunuslardan kaçamadılar”

Uygulama noktasını görüp de kaçan ekobisler, uygulama noktasında hazır bekleyen yunus ekiplerinden kaçamadı. Kaçan ekobis sürücülerine ise dur ihtarına uymamaktan ayrıca 172 lira ceza yazıldı. 
 
“Kurallara uyulacak”

Salihli İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Taşcı, kentteki tüm araç sürücülerinin trafik kurallarına mutlaka uyacağını vurgulayarak “Motosiklet ve ekobis sürücüleri mutlaka kask takacak. Diğer araç sürücüleri ise emniyet kemeri gibi belirli trafik kurallarını mutlaka uyacak. Uymayanlara cezai işlem uygulanacak” dedi. 
 
Emniyet Müdürü Taşcı, özellikle ekobis sürücülerine karşı denetimlerin aralıksız devam edeceğini söyledi. 
 
 
 
 
 
Bu haber 6489 defa incelenmiştir.

Habere Yorum Bırakın
  MasaAllah Allah daim etsin pek hayrli birsey yapmmissiniz ceza yiyen cocuk yanimda tam bir vatan sever adam param gavura deil devletime gidecek helali hoss olsun diyor :D  
 
emrah akkaya, 21/07/2014  
 


Anket
  Belediyenin Yeni Kadrosunu ve Çalışmalarını Nasıl Buluyorsunuz?
 
  Oyla
SON GELİŞMELER