Bugün ne oldu?
Cumhuriyet Coşkusu Fener Alayıyla Taçlandı
HaberlerSalihli
13.35, 30/10/2018
Berke
Cumhuriyet Coşkusu Fener Alayıyla Taçlandı
Bu bir tanıtımdır.
Cumhuriyet’in kuruluşunun 95’inci yıl dönümünü coşkulu etkinliklerle kutlayan Salihli Belediyesi, on binlerin katılımıyla fener alayı düzenledi. Fener alayı yürüyüşü Cumhuriyet’in kurulduğu tarih olan 19.23’de başlarken, korteje Atlılar Derneği de katıldı.
 
 
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Salihli’de düzenlenen törenlerle kutlandı. Gündüz gerçekleştirilen resmi törenlerin ardından akşam Salihli Belediyesi öncülüğünde düzenlenen fener alayına 10 binden fazla vatandaş katıldı. Atatürk Anıtı önünden saat 19.23’de yürüyüşe başlayan Salihlililere, Kaymakam Levent Kılıç, Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu, İlçe Jandarma Komutanı Yzb. Mehmet Alşen, İlçe Emniyet Müdürü Sayım Başaran, Belediye Başkan Yardımcıları Mahmut Süreyya Karaoğlu, İbrahim Karaca ve Ali Rıza Ünveren, MHP İlçe Başkanı Mehmet Akın, Ülkü Ocakları Salihli İlçe Başkanı Musa Şentürk’ün yanı sıra belediye meclis üyeleri ve daire müdürleri, oda başkanları ile sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katıldı. Korteje Salihli Atlılar Derneği Atları ile motosiklet grupları da motosikletleri ile eşlik etti. Atatürk Anıtı’ndan Kent Meydanına kadar ellerindeki Türk bayrakları, fener ve meşalelerle yürüyen kalabalığa, vatandaşlar evlerinin balkon ve pencerelerinden sevgi gösterisinde bulundu.
 
 
Saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı’nın okunduğu Kent Meydanı’nda toplanan kalabalığa seslenen Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, “Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önünde saygıyla eğiliyorum. Cumhuriyetimizin 95. yılı kutlu olsun.Tüm hemşerilerimin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum. Nice nice Cumhuriyet Bayramlarını kutlamak hepimize nasip olsun” dedi.
Başkan Kayda, fener alayına katılan herkese teşekkür etti. Cumhuriyet Fener Alayı, muhteşem havai fişek gösterisi ile son buldu.
 
 
 
 
 
 
Bu haber 1501 defa incelenmiştir.

 
Habere Yorum Bırakın
Anket
  Belediyenin Yeni Kadrosunu ve Çalışmalarını Nasıl Buluyorsunuz?
 
  Oyla
SON GELİŞMELER