Bugün ne oldu?
Ba?kan Kayda, Salihli'ye Do?algaz Müjdesini Verdi
HaberlerSalihli
11.58, 10/01/2018
Berke
Ba?kan Kayda, Salihli'ye Do?algaz Müjdesini Verdi
Bu bir tanıtımdır.
 Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, ilçede yapılacak olan doğalgaz çalışmalarının 2018 yılı Mart ayında başlayacağı müjdesini vererek yaklaşık 20 bin konutun doğalgazdan yararlanacağını açıkladı.

 
Konuyla ilgili olarak Aksa Doğal Gaz Manisa Bölge Müdürü İbrahim Başaran, Belediye Başkanı Zeki Kayda’yı makamında ziyaret ederek ilçede yapılacak doğalgaz çalışmaları hakkında bilgi verdi. Doğalgaz çalışmaları kapsamında ilçeye toplamda 23 bin 571 metre çelik hat ve 331 bin 500 metre polietilen hat çekileceğini belirten Bölge Müdürü Başaran, “2018 yılı içinde ilçeye 7 bin 818 metre çelik hat ve 7 bin 500 metre polietilen hat çekilecek. Bu çalışmalar sonucunda 2018 yılında yaklaşık 20 bin konuta doğalgaz verilmesi öngörülmektedir. Aksa Doğal Gaz tarafından alt yapı çalışmaları tamamlandığında ise 2019 yılında Salihli’nin tamamına doğalgaz verilmesi planlanmaktadır” dedi. 
 
 
Uzun uğraşlar sonucunda Salihli’ye doğalgaz getirmeyi başardıklarını vurgulayan Başkan Kayda ise, “Salihli’ye doğalgaz getirme sözünü vermiştim. Ancak bazıları buna inanmadı. 24 Kasım 2016 tarihinde Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Bey’e doğalgaz dosyasını bizzat kendim teslim ettim ve 22 Aralık 2016 tarihinde de Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı onay verdi. Mart ayının sonunda Salihli’de doğalgaz hattı döşemek için kazmayı vuruyoruz. Hedefimiz bu yılın sonunda yaklaşık 20 bin konuta doğalgaz vermek. İnşallah 2019 yılında bu süreci tamamlamış olacağız. Bu süreçte emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Salihli’mize hayırlı olsun” diye konuştu.
 
 
 
 
 
Bu haber 1882 defa incelenmiştir.

 
Habere Yorum Bırakın
Anket
  Belediyenin Yeni Kadrosunu ve Çalışmalarını Nasıl Buluyorsunuz?
 
  Oyla
SON GELİŞMELER
EN ÇOK OKUNANLAR
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma