Bugün ne oldu?
Başkan Darp İddialarına Yanıt Verdi
HaberlerSalihli
18.56, 07/03/2018
Berke
Başkan Darp İddialarına Yanıt Verdi
Bu bir tanıtımdır.
Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, darp iddiası sonrası CHP Salihli İlçe Teşkilatı'nda gerçekleştirilen basın açıklamasına cevap verdi. 

 “Mafya bozuntuları, şeklindeki siyasi nezaketten uzak,  milletin vekillerine ve siyasilere yakışmayan sözler sarf edilmiştir.” diyen Kayda “CHP Salihli siyasi hayatında son çırpınışlarını yaşamaktadır.” dedi.


Kayda “30 Mart 2014 Yerel Seçimleri Salihli’nin miladı olmuş ve Salihli’mize hizmet etmeyi şiar edinmiş Milliyetçi Hareket Partisi’ne mensup bir yönetim belediye başkanlığı görevini devralmıştır. Bizden önceki CHP dönemlerinde Salihli’ye kazandırılan  “Emekli Şehri” vizyonu ve halk arasında  “Faizci Şehri” diye anılan bir kent tarafımızca devralınmıştır.  Sadece siyasi çıkarları için taşeron işçileri bile CHP üyesi olduktan sonra işe alan, işçisini zam istedi diye darp eden bu yönetim anlayışı Salihli siyasi hayatında son çırpınışlarını yaşamaktadır.  Dur-geç köprüleri,  Atatürk Spor Salonu,  Fakülte Binası, Modern Pazaryeri, Otopark ve Bedesten Çarşısı, Atış Poligonu, prestij caddeleri, masal ormanı parkı, köprülü kavşak, şehir içi ulaşımı, OSB 2.etap ve doğalgazın ilçemize gelmesi gibi pek çok proje,  görev yaptığımız dört yıllık dönem içinde hayata geçirilmiştir.  Geçmişte BMC’yi Salihli’ye almayan,  doğalgazı istemiyoruz diyen zihniyet,   yapmış olduğumuz hizmetleri karalamak adına siyasi ahlakı da aşarak her türlü yola başvurmaktadır. Bu zihniyet 5 Mart 2018 tarihinde yapılan Belediye Meclis toplantısı çıkışında,  iki kişi arasındaki siyasi olmayan, kişisel bir tartışmayı, siyasi ranta çevirmek amacıyla her türlü girişimde bulunmuştur.  Olayın özünü çarpıtacak şekilde 06.03.2018 tarihinde CHP Salihli İlçe Başkanlığı tarafından yapılan basın toplantısında,  mensubu olmaktan gurur duyduğum camiamıza ve şahsıma “Mafya bozuntuları” şeklindeki siyasi nezaketten uzak,  milletin vekillerine ve siyasilere yakışmayan sözler sarf edilmiştir. Sağduyulu Salihli halkı kimlerin ülke,  millet ve Salihli sevdasıyla çalıştığını, kimlerin ise siyasi rant peşinde koştuğunu çok iyi bilmektedir.”

GÖRÜNTÜLER TESLİM EDİLDİ

Kayda “5 Mart 2018 Salı günü Meclis toplantısı çıkışında yaşanan ve bizleri son derece üzen iki genç arasındaki sözlü tartışmada, belediye çalışanları olayı yatıştırmış ve büyümesine engel olmuşlardır. Yirmi kişi tarafından gerçekleştirildiği iddia edilen bir darp olayı kesinlikle yaşanmamıştır. Yaşanan tüm olaylar kamera kayıtlarında mevcut olup bu kayıtlar adli makamlara teslim edilmiştir.” Dedi.
 
 
 
Bu haber 2846 defa incelenmiştir.

 
Habere Yorum Bırakın
Anket
  Belediyenin Yeni Kadrosunu ve Çalışmalarını Nasıl Buluyorsunuz?
 
  Oyla
SON GELİŞMELER