Bugün ne oldu?
Ankara - İzmir Otoyolu Adala'dan Geçecek
HaberlerManisa
13.52, 14/09/2016
Berke
Ankara - İzmir Otoyolu Adala'dan Geçecek
Bu bir tanıtımdır.

Salihli’den geçmesi planlanan ve Ankara ile İzmir arasındaki yolculuğu 8 saatten 4 buçuk saate indirecek olan otoyolun güzergahı netleşti. Salihli’nin kuzeyinde yer alacak Otoyol, Adala’dan geçecek.

 

Projelendirme çalışmalarI nedeniyle uzun bir süredir ihale aşamasına gelemeyen Ankara - İzmir Otoyolunda güzergah belli oldu. 8 Milyar TL’ye mal olacak olan otoyol ile birlikte Salihli’den Ankara’ya 4 saatte ulaşılacak. Yine Otoyol ile Salihli’den İzmir’e yolculuk da 30 dakikaya inecek. Otoyolun inşaatına 2017 Ocak ayında başlanılması ve 2023 yılında hizmete açılması bekleniyor.

    ADALA’DAN GEÇECEK

Temelli, Polatlı, Sivrihisar, Çifteler, Kırka, Dumlupınar, Uşak, Kula, Salihli, Ahmetli ve Turgutlu ilçe sınırları içinden geçecek olan otoyol Turgutlu’dan sonra Manisa - Hamzabeyli yakınlarında İzmir - İstanbul otobanına bağlanacak. Salihli’de Adala Mahallesinden geçecek olan otoyolda Adala kavşağı da planlandı. Otoyolun Salihli bağlantısı Adala kavşağından sağlanacak. Adala ile Salihli arasına da otoyol bağlantı yolu yapılacak. Otoyol güzergahı Adala kavşağından sonra Marmara Gölü’nün kuzeyinden devam edecek.

Karayolları Genel Müdür Yardımcısı Uğur Kenan Adiloğlu yaptığı açıklamada, “Proje çalışmaları devam eden Ankara-İzmir Otoyolu güzergâhı, Ankara Çevreyolu’ndan başlayarak, Temelli, Polatlı, Sivrihisar, Çifteler, Kırka, Dumlupınar, Uşak, Kula, Salihli, Ahmetli ve Turgutlu ilçe sınırları içinden geçecek. Otoyol, Turgutlu’dan sonra Manisa - Hamzabeyli yakınlarında İzmir - İstanbul otobanına bağlanacak. Ankara-İzmir Otoyolu mevcut devlet yoluna göre daha hızlı, güvenli ve konforlu ulaşım sağlamaktadır. Söz konusu otoyol ile Ankara-İzmir arası seyahat süresi yaklaşık 4 buçuk saat olacak” dedi.

 
 
 
 
Bu haber 21641 defa incelenmiştir.

 
Habere Yorum Bırakın
Anket
  Belediyenin Yeni Kadrosunu ve Çalışmalarını Nasıl Buluyorsunuz?
 
  Oyla
SON GELİŞMELER