Bugün ne oldu?
Akbıyıkoğlu "Bu saldırı, bana değil partimizin duruşuna y...
HaberlerManisa
16.01, 06/03/2018
Berke
Akbıyıkoğlu
Bu bir tanıtımdır.
CHP Salihli İlçe Teşkilatı'nda düzenlenen toplantıda konuşan CHP'li Belediye Meclis Üyesi Selim Akbıyıkoğlu "Bu saldırı bana değil, partimizin duruşa karşı yapılmış bir saldırıdır. Salihli halkının menfaatlerini sonuna kadar korumaya devam edeceğiz." Dedi.

CHP Salihli İlçe Teşkilatı, Belediye Meclis Üyesi Selim Akbıyıkoğlu’nun darp edildiği iddiasıyla ilgili olarak parti binasında basın toplantısı düzenledi. Basın toplantına CHP Manisa Milletvekilleri Mazlum Nurlu ile Tur Yıldız Biçer’de katıldı.

Toplantıda konuşan CHP İlçe Başkanı İsmet Kocabıyık “Meclis toplantısının sonunda Meclis Üyemiz Selim Akbıyıkoğlu’na Belediye Başkanının oğlu, belediye çalışanları ve bir zabıta tarafından saldırıda bulunulmuştur. İlk defa bir belediye meclis üyesine belediye içerisinde saldırıda bulunulmuştur. Bu olayı şiddetle kınıyoruz. Arkadaşımız hukuki yollara başvurusunu yaptı” 
CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer ise “Hukuk ve demokratik kurallar askıya alınınca o ülke babalar ve oğullarının çiftliğine dönüyor. Bu yaşadığımız olayda tam bunun örneği. Bu kişiler babalarının bulundukları koltuklardan güç alıyorlar. Kraldan daha kıralcı oluyorlar ve bu nedenle hukuksuz, mafyavari davranışlar sergiliyorlar. Bu olayı kabul etmemiz mümkün değil, Zeki Kayda’nın bu koltukta 1 dakika daha oturmaması gerekir. Salihli Belediyesi demokrasi ve hukuk anlayışı ile yönetilmesi gereken bir kamu kurumudur.”


CHP Manisa Milletvekili Mazlum Nurlu ise “Salihli halkının kıymetli oyları ile göreve gelen ve Salihli’nin çıkarlarını korumak için çaba sarf eden meclis üyelerimizi mafya bozuntuları asla yıldıramayacaktır. Salihli, bunları hak etmiyor. Bu keyfi yönetimin sonu gelmiştir. Salihli hak ettiği sosyal demokrat belediyeciliğe yeniden dönecektir.  İlk yerel seçimlerde Salihli Belediyesini alacağız. Meclis üyemize saldıranlar kanun önünde bunun hesabını verecektir. Hiç kuşkunuz olmasın, ilk seçimde belediyeyi alacağız, ilk iş olarak belediyede çöreklenen mafya benzeri bu oluşumlar belediyeden def edilecektir. Belediye, yeniden halkın güven kapısı haline gelecektir.”


CHP’li Meclis Üyesi Selim Akbıyıkoğlu ile “Bu saldırı bana değil, partimizin duruşa karşı yapılmış bir saldırıdır. Salihli halkının menfaatlerini sonuna kadar korumaya devam edeceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.  Hiç kimse şahsi bir sorunum yokken kapıda başkanın oğlu ile göz göz geldik. Sorun çıkartmak için bekliyorlardı. Ben bu olayı planlı olduğuna inanıyorum. Her toplantıda 30-40 kişi ile tribün dolduruyorlar. Burada Salihli’nin sorunları konuşuluyor. Genç bir meclis üyesiyim. Doğru bildiklerimi her zaman her ortamda söylemeye devam edeceğim.  Başkanın oğlu tarafından gaza gelmiş ve kışkırtılmış bir topluluk tarafından saldırıya uğradım. Darp raporu aldım ve şikayetçi oldum”
 
 
 
Bu haber 2057 defa incelenmiştir.

 
Habere Yorum Bırakın
Anket
  Belediyenin Yeni Kadrosunu ve Çalışmalarını Nasıl Buluyorsunuz?
 
  Oyla
SON GELİŞMELER